Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Częste oddawanie moczu
Autor Wiadomość
tymeg601 

Wysłany: 2014-04-17, 14:23   Częste oddawanie moczu

Witam. Jestem chłopcem, mam 14 lat. Jakiś miesiąc temu pojawiły się u mnie pewne niepokojące objawy, a mianowicie dużo częściej niż kiedyś mam potrzebę oddawania moczu. Czytałem, że takie objawy mogą się pojawić przy zakażeniu układu moczowego, ale u mnie nie występuje żadne swędzenie, ból czy pieczenie; po prostu często chce mi się siku. Wykluczam też raczej częstomocz, gdyż ilości oddawanego moczu są duże, sikam strumieniem, a nie małymi kropelkami (czyli tak jak to robiłem dawniej). Dodam, że często sikam nawet jak nic nie wypiję, sikam wtedy tak jakby zupełnie przezroczystym moczem.
W szkole chodzę teraz do toalety co jakieś 3 lekcje, więc nienajgorzej, ale jak wrócę do domu i odpoczywam, relaksuję się, to potrafi mi się zachcieć po 0,5-1,5h, więc za często (dawniej w domu sikałem co jakieś 2-3h).
Miewam też ostatnio czasem lekkie problemy gastryczne, np. wydalam dużą ilość gazów, chce mi się bekać, ale nie wiem czy to ma w ogóle jakiś związek z powyżej opisanym problemem.
Na koniec powiem, że czytałem, iż zaburzone działanie pęcherza może być skutkiem długiego wstrzymywania moczu, co czasem mi się zdarza, ale nie wiem czy to tego wina.
Co mi radzicie? Mam iść do lekarza, czy nie? Jak pojawia się potrzeba sikania, od razu iść do toalety, czy trochę wstrzymać, żeby w efekcie przyzwyczaić pęcherz do rzadszego oddawania moczu? Proszę o pomoc, bo jest to dla mnie trochę uciążlilwe.

*mic9 

Wysłany: 2015-06-06, 13:07   

Lekarz jest od tego, żeby pomógł kiedy się jest chorym. Jeśli problem trwa nadal a Ty jeszcze nie zgłosiłeś się na badanie, to nie zwlekaj. Słusznie podejrzewasz zakażenie układu moczowego. Nieraz przyczyną takich objawów są inne choroby, np. cukrzyca. Zamiast się martwić, dowiedz się o co chodzi. Pozdrowienia!

Odpowiedz do tematu