Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Ból pęcherza podczas siedzenia
Autor Wiadomość
amerienicky 

Wysłany: 2017-01-31, 21:25   Ból pęcherza podczas siedzenia

Cześć wszystkim,

Jestem po wielu badaniach odnośnie moich dolegliwości.
Co mi dolega?
Od października mam problem z pęcherzem, mianowicie boli mnie tylko i wyłącznie gdy siedzę. Jest to ból promieniujący do pachwin, rozlewający się na całe podbrzusze. Towarzyszy temu również częstsze oddawanie moczu w różnych ilościach. Oprócz tego również pojawiający się objaw(nie wiadomo czego) - podczas siedzenia cewka moczowa wypuszcza pęcherzyki powietrza, dając wrażenie takiego "pykania".
Jestem przebadana wzdłuż i wszerz pod kątem ginekologicznym oraz urologicznym:
- od października do początku grudnia przeszłam 6 antybiotyków (cipropol, cipronex, zinnat, monural x2 , nolicin),
- badanie na mocz ogólny - było ich kilka, pojawiające się świeże krwinki bez obecności bakterii(listopad) zaś teraz najświeższe badania - liczne wyługowane 6-8 oraz liczne bakterie(dopiero teraz się pojawiły);
- posiew wyszedł za każdym razem jałowy (były 4),
- Badania krwii - OB, CRP, morfologia, magnez, wit. D, wit. B, TSH, Ft3, Ft 4, anty tpo i anty tg - wszystkie w normie, wyniki książkowe;
- badanie usg jamy brzusznej, nerek, - złogi na lewej nerce w wielkości 2mm, poza tym wszystko inne bez zarzutów;
-badania ginekologiczne - biocenoza pochwy, posiew bakteriologiczny z pochwy, usg szyjki macicy, wymaz z cewki moczowej - wszystko w normie, wyniki książkowe;
- badania na obecność rzęstistka, chlamydii(3 rodzajów) - ujemne;
- cystoskopia - wyszło, że jest ucisk na tylną ścianę pęcherza plus obrzęk groniasty w jednym miejscu;
- tomografia jamy brzusznej oraz miednicy małej - potwierdzenie wczesniej wykrytego złogu w lewej nerce 2mm, dodatkowa śledziona 8mm oraz guzki Schmorla w odcinkach L1-L4.
Na obecny moment pęcherz boli tak jak wcześniej - przy siedzeniu, pojawiają się nadal pęcherzyki powietrza. Natomiast jak się ruszam, ćwiczę, to nie ma mowy o bólu. Dodam również, iż jestem hipermobilna, więc moje stawy żyją własnym życiem.
Czy ktoś może ma jakiś pomysł do jakiego lekarza teraz mam się udać? Żadne z wykonanych badań nie znalazło problemu w pęcherzu, wręcz przeciwnie - według badań jestem zdrowym człowiekiem. Jeżeli chodzi o tabletki przeciwbólowe, przeciwzapalne - nie działały na wyżej wymienione dolegliwości. Jedynie nospa pomaga, ale ona jest rozkurczająca. Ból odczuwam cały czas i już nie wiem do kogo mogę się udać, aby uzyskać konkretną, fachową pomoc...
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i porady.

Odpowiedz do tematu