Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Biały mocz
Autor Wiadomość
bingonh 

Wysłany: 2017-09-21, 21:48   Biały mocz

Witam.

Od 3-4 lat, obserwuję, sporadycznie pojawiający się biały mocz.
Ponieważ byłem z tym zarówno u lekarza pierwszego kontaktu jak i u urologa i lekarze nie wiedzą co to jest (radzili się nie przejmować), postaram się opisać to jak najdokładniej.
Może, któryś z lekarzy miał pacjenta z podobnymi objawami i udało mu się postawić diagnozę.

Biały mocz pojawia się rzadko, raz dwa raz na kwartał. Zwykle nie towarzyszą temu żadne inne dolegliwości. Czasami odczuwam lekkie pieczenie, które szybko mija.
Nie cały moczy jest biały, na początku oddawania moczu ma on normalny kolor, dopiero pod koniec przechodzi w kolor biały. Jest on intensywnie biały, tak jakbym sikał mlekiem.

Wykonałem badanie ogólne meczu, które nic nie stwierdziło, oraz odbyłem konsultację u urologa, który też nic nie stwierdził.
Wydaje mi się jednak, że nie jest to normalny objaw.

Do tej pory miałem raz problemy z prostą (zapalenie gruczołu krokowego), wyleczone. Było to jeszcze przed początkiem pojawiania się białego moczu.
Mocz oddaje raczej normalnie.
Nie stasuję żadnej diety.
Alkohol pijam w bardzo małych ilościach, wręcz symbolicznych.
Pije za to duża ilość soków i napojów gazowanych.
Na stałem przyjmuję lek - escitil - brałem go już parę lat przed pojawieniem się objawów.
Palę papierosy.
Mam otyłość
Wiek 34 lata

Myślę, że te dane pozwolą dobremu urologowi na postawienie jakieś diagnozy.
Czy faktycznie nie należy się tym nietypowym objawem przejmować czy w jakim kierunku robić badania.

Odpowiedz do tematu