Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Bardzo częste zapalenia pęcherza moczowego.
Autor Wiadomość
ewa
Gość
Wysłany: 2010-11-19, 00:28   Bardzo częste zapalenia pęcherza moczowego.

Mam 26 lat i praktycznie jak tylko pamiętam mam nawracające zapalenie pęcherza moczowego. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia jak pozbyc sie tej dolegliwości?

GregoryH 

Wysłany: 2010-11-26, 19:14   

Proponuje zgłosić się do urologa. Czy miałaś jakąś diagnostykę układu moczowego? Czy posiew moczu był kiedykolwiek wykonany? Bardzo często nawracające infekcje układu moczowego spowodowane są przez jego wadę anatomiczną. Bardzo możliwe, że urolog zaproponuje Ci diagnostykę urologiczną.

Ewelin
Gość
Wysłany: 2010-12-14, 14:23   

No jak zapalenie pęcherza moczowego to do urologa, zapalenie pęcherza ciężko samemu opanować (tym bardziej, że nie wiadomo na pewno, co je wywołało).

kicia
Gość
Wysłany: 2011-01-04, 14:27   zapalenie pęcherza

Proponuje spróbować mannozy w proszku dostępna na allegro, w moim przypadku zadziałała, teraz biorę raz dziennie jedną łyżeczkę rozpuszczoną w 200ml wody profilaktycznie i zapomniałam co to pieczenie

magda16 

Wysłany: 2012-10-31, 19:47   

Witam chciałabym opisać swoją sytuacje dość dokładnie, aby moc uzyskać jak najlepsze rady. Mam 26 lat jestem kobieta od ośmiu lat epizodycznie mam problemy z pęcherzem. Z reguły zaczyna sie ostrym bólem podczas oddawania moczu zdarzał sie krwiomocz, należy wspomnieć o tym ze nie mam sygnałów ostrzegawczych ze cos sie dzieje z pęcherzem, ponieważ z reguły te "infekcje”, bo nie wiem jak to nazwać pojawiają się sie nagle i wszystko rozwija sie w dość błyskawicznym tempie w ciągu kilku godzin rozwija sie do momentu ze jedyne, co mi pozostaje to zażyć dość dużą dawkę lęków przeciwbólowych i spędzić resztę dnia w toalecie więcej wypłakując niz. oddając moczu. W takich sytuacjach zawsze udawałam sie do lekarzy na początku dostawałam furaginę i na jakiś czas pomagało uspokajało się. Z czasem te epizody pojawiał się sie częściej, ale w granicach od 1 do 3 razy w roku. 2 Lata temu musiałam skorzystać z porad urologa, ponieważ objawy nie ustępowały po podaniu furaginy, bywałam na pogotowiu po zastrzyki przeciwbólowe i zbijające temperaturę, po tym wypadku zaczęłam chodzić do urologa, badanie ogólne moczu ani posiew nie wykazywał żadnych zmian, koniec końców jak zawsze sporawa ucichła. Między czasie pojawiało się kilka epizodów z pęcherzem, ale antybiotyki uspokajały sprawę. Od roku mieszkam w ku i miesiąc temu nagle znowu pojawił się problem z pęcherzem poszłam do lek ogólne badanie moczu oczywiście nic nie wykazało żadnych bakterii a ja jak cierpiałam tak cierpiałam. Dostałam trzy antybiotyki, które pomogły w sprawach bólowych jednak dalej biegałam do łazienki kilkanaście razy dziennie również w nocy. Pojechałam do polski zrobiłam szereg badan krew mocz usg jamy brzusznej oraz cytologie osadu moczu. Dostałam leki na zwiększenie pojemności pęcherza i kolejny antybiotyk. Przyznaje ze objawy ustępują, ale obawiam się sie ze to znowu na jakiś czas. Wyżej wspomniane badania nie wykazały żadnych zmian patologicznych. Urolog zasugerował ze to może być śródmiąższowe zapalenie pęcherza a ja nie wiem, co mam dalej robić czy próbować tu w uk chodzić do lekarzy, ale oni bardzo nie lubią jak się im sugeruje, na co się choruje. Proszę o rade!!!!!!! Czy moja historia może faktycznie wskazywać na śródmiąższowe zapalenie pęcherza??

Odpowiedz do tematu