Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Badanie USG - normoechogeniczna zmiana
Autor Wiadomość
axie92 

Wysłany: 2014-11-25, 21:45   Badanie USG - normoechogeniczna zmiana

Od dość dawna męczę się z bólem brzucha (zwłaszcza prawy bok i całe plecy, tzn odcinek lędźwiowy). Miałam podejrzenie choroby Chrohna, dzisiaj lekarz robił mi USG i to fragment o prawej nerce:"W nerce prawej normoechogeniczna zmiana o wymiarach 14x14 mm", na skierowanie do poradni urologicznej napisane: "Zmiana ogniskowa nerki prawej".
Dodam, że 2 miesiące temu miałam badanie moczu i wszystko było ok poza szczawianami wapnia i obfitym śluzem.
Co do objawów, mam dodatkowo częste stany podgorączkowe, nocne poty, bardzo duże osłabienie. Ogromny spadek wagi ( stąd podejrzenie Crohna). Jednak najgorszy jest ból.

Czy to może być coś poważnego?
Wybieram się oczywiście do lekarza, tylko nie wiem czy czekać kilka miesięcy na NFZ czy lepiej iść prywatnie?
Dziękuję za odpowiedzi.

BladderCancer 

Wysłany: 2015-05-20, 00:06   

1) Czy można prosić o przekazanie zdjęcia (printu) z USG tej nerki? Czy można prosić o większą ilość opisu?

2) Każdą zmianę podejrzaną w obrębie nerek najlepiej zweryfikować w badaniu tomograficznym które pozwala z dużą dozą prawdopodobieństwa wykluczyć/potwierdzić charakter danej zmiany.

Odpowiedz do tematu