Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
33 lata i powiększenie prostaty mimo 8ms-cy leczenia...
Autor Wiadomość
pwlc 

Wysłany: 2016-06-23, 15:03   33 lata i powiększenie prostaty mimo 8ms-cy leczenia...

Witam,

Mam 33 lata i problemy z gruczołem krokowym i parciem na mocz od około 2,5 roku. Leczę się od września 2015 r. Niestety leczenie farmakologiczne u poleconego urologa nie skutkukuje. Byłbym wdzięczny za Pani sugestię, co mogę jeszcze zrobić?

USG transrektalne 9 września, wykazało, że gruczoł krokowy jest symetrycznie powiększony (o wym. 42x32x41), bez zmian ogniskowych, obrys torebki zachowany. Pęcherzyki nasienne niepowiększone. Gruczoł krokowy był bardzo bolesny przy palpacyjnym badaniu lekarza.

Wtedy dostałem antybiotyk Levoxa na 10 dni i czopki. Po skończeniu brałem lek Finaster przez około 7 miesięcy. Była pewna poprawa, ale w ostanim miesiącu (czerwiec 2016r.) znowu czuję parcie na mocz (możliwe do utrzymania). W nocy nie muszę specjalnie wstawać by go oddać.

Wczoraj miałem kolejne badanie USG przez powłoki brzuszne, które wykazało gr. krokowy o wymiarach 45x32x48 (obj 27cm3) i zaleganie moczu po mikcji. Gruczoł krokowy był znowu bardzo bolesny przy palpacyjnym badaniu.

Lekarz znowu zapisał mi Levoxę, tym razem na 20 dni. Dodatkowo czopki Dicloberl 50 i 10 tabletek, których nazwy nie mogę się doczytać.

Czy mogę zrobić coś jeszcze oprócz farmakoterapii i ograniczecznia codziennej jazdy na rowerze?
Od roku unikam ostrych potraw. Alkohol spożywam może raz na dwa tygodnie w ilości 0,5 L piwa - czy też całkowicei go ograniczyć?

M@5 

Ostrzeżeń:
 4/3/4
Wysłany: 2016-07-30, 18:30   

Znasz męskie siodełko na rower? Jest jajowate, szersze w poprzek niż wzdłuż, bo nie ma dzioba wysuniętego do przodu. Nie uciska krocza i nie powoduje niedokrwienia klejnotów

Odpowiedz do tematu