Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Żylaki powrózka przyczyną nadcisnienia i apatii
Autor Wiadomość
polniuman95 

Wysłany: 2016-10-08, 12:21   Żylaki powrózka przyczyną nadcisnienia i apatii

Witam,
Mam 20 lat. Od 4 lat cierpie na lewostronne zylaki powrózka. Są widoczne raz mniej, raz bardziej. Mocniej w luźnych bokserkach i jak stoje, mniej przykładowo jak siedze albo gram w piłke lub mi zimno. Niemniej jednak rzucają sie w oczy i odczuwam duzy dyskomfort, bardzo rzadko lekki kłujący ból. Zdiagnozował mi je jeszcze pediatra, bylem nawet na usg które to potwierdziło, ale że człowiek był młody i głupi, to do urologa nie poszedł. Obecnie czekam na wizyte nfz, ale nurtuje mnie kilka kwestii.

Cierpie na nadcisnienie, które okreslone zostało jako bezprzyczynowe (jedynie dziedziczne..) Przebadali mnie od góry do dołu, wszystko jest okej.
Moje pytanie jest takie, czy zylaki powrózka nasiennego i możliwe ze związane z nimi problemy hormonalne (?) mogą wpływac na:

1) nadcisnienie tetnicze
2) ogólną apatie, brak motywacji i spadek zainteresowania, co jest naturalnym symptomem nadcisnienia (m.in. skłoniło mnie to do pojscia do lekarza)
3) brak efektów na siłowni, problemy z budowaniem masy miesniowej, kształtowaniem sylwetki mimo odpowiedniego odżywiania, długotrwałej opieki trenera. Dodam ze trenuje 3 lata, a wygladam jak osoba nietrenująca wcale.

z pewnego źródła dowiedziałem sie, ze niski poziom testosteronu moze miec wpływ na spadek produkcji tlenku azotu, ktory naturalnie odpowiada za zwezanie sie tetnic, dokladnie tak jak u starszych ludzi nastepuje to z racji wieku. Czy te żylaki mogą narobic az takiego bigosu na plaszczyźnie hormonalnej, a w konsekwencji naczyniowej ?

Mam nadzieje, ze uda mi sie te cholerne żylaki wykurzyc i coś przeczuwam, ze minie równo z tym i nadcisnienie i złe samopoczucie. Oczywiscie wszystko dowiem sie juz u urologa, ale dla mnie to problem niecierpiący zwłoki, dlatego zadaje to pytanie tutaj.

Dziekuje z gory za poswiecony czas u uwage.

procent 

Wysłany: 2016-10-08, 15:21   

Kolego widzę, że mamy taki sam problem. Śledzę informację o żylakach od 4 lat. Miałem zabieg dużo czytałem, a teraz mam nawrót. Nie gadałem z nikim z tą przypadłością. Daj do siebie kontakt myślę, że będziemy mogli o tym popisać i sobie wzajemnie pomóc.

Odpowiedz do tematu