Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapalenie prostaty - stałe objawy
Autor Wiadomość
deathboxer 

Wysłany: 2012-03-03, 23:07   Zapalenie prostaty - stałe objawy

Witam,
mam problem z prostatą od paru lat mam 26. Wszystko zaczęło się od sportowego urazu jądra czego wynikiem są żylaki. Owe jądro stało się dużo wrażliwsze i przy każdym małym zapaleniu dawało o sobie znać stąd moje wizyty u urologa.

Przy którejś tam wizycie podczas badania okazało się, że mam stan zapalny prostaty. Wymaz z ujścia cewki - brak jakichkolwiek wyników pozytywnych. Czysto. U byłej partnerki Chlamydia. Później po pół roku kolejne dolegliwości tym razem mocny stan zapalny, leczenie antybiotykiem i czopki 3 tygodnie - duża poprawa. Objawami były przede wszystkim bóle w okolicach krzyża promieniujący ból od pachwiny przez udo do kolana, czasami do stopy - jedna noga. Bóle stawów, świąd odbytu, czasami pieczenie w cewce i ból w podbrzuszu. Psychicznie bardzo słabo.

Po kolejnym półroczu, albo dłużej wyszło mi w badaniu paciorkowiec grupy B. - Streptococcus b-hemolityczny gr. B - wzrost mierny. Wydaje mi się że to mogło mnie mordować od dłuższego czasu. U partnerki nic nie wyszło teraz powtórzyliśmy jej badania i czekamy na wynik. Jestem po 2 antybiotyku pierwszym był augumentin na 2 tygodnie, a później Monural prez 6 dni w trzech dawkach.
Objawy wydaje mi się że dalej nie przeszły, sporą ich część dalej odczuwam. Antybiotyki dobierane z antybiogramu. Czy ktoś męczył się z takimi objawami i tak ciężko je leczył ? Dodam jedynie że u partnerki są czasami drobne objawy jak ból podczas stosunku i bóle pęcherza. Z góry dzięki.

GregoryH 

Wysłany: 2012-03-04, 14:05   

Ból kończyny dolnej jest raczej niespotykany w zapleniu gruczołu krokowego i w przewlekłym zespole bólowym miednicy...

deathboxer 

Wysłany: 2012-03-04, 18:31   

Przede wszystkim od pachwiny w stronę kolana. Mogą to być też bóle stawów które są spotykane przy zapaleniu gruczołu krokowego - z tego co czytałem. Bo zastanawiam się czy te stałe dolegliwości mogą być u mnie z powodu tych żylaków + siedzący tryb życia... czy rzeczywiście gruczoł krokowy. Trzy ostatnie badania urologiczne co pare miesięcy były bezbolesne, usg itd. w badaniu ok tylko jądro lekko powiększone. Objawy jak już pisałem stałe.

Odpowiedz do tematu