Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zabieg RIRS
Autor Wiadomość
netka159 

Wysłany: 2016-03-03, 13:11   Zabieg RIRS

Witam. Właśnie jestem po zabiegu RIRS. postanowiłam napisać o nim kilka informacji ponieważ nawet na stronie Euroliga nie ma żadnych informacji. Zaczynamy:
Zabieg ten jest stosunkowo nowy w Polsce, jest drogim ale dość bezpiecznym Zabiegiem. Nie trwa zbyt długo. Czas wykonywania to około od 30 minut do 90 minut ( mój trwał 45 minut).
Jego dużym plusem jest mała inwazyjnosc tzn. Nie rozcina się powłok. Całość wykonywana jest przez cewkę moczową. RIRS w większości przypadków wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.
Jak przebiega zabieg:
1. Wykonuje się znieczulenie ogólne
2. Do cewki wprowadza się pręt do samej nerki.
3. Po pręcie wprowadzana jest kamerka oraz laser
4. Kamień jest kruszeny i wyciągamy
5. W niektórych przypadkach zakłada się sąde DJ ( ja taką posiadam)
6. Zakładają cennik który usuwany jest dzień po zabiegu.

Dodaje filmik który prezentuje jak to wygląda :film przebiegu RIRS

Jakie są moje osobiste Odczucia? Czuję się świetnie. Trochę boli ale to nic dziwnego 4 godziny po zabiegu.
Zabieg był robiony w Katowicach w szpitalu na ulicy strzeleckiej. Bardzo polecam tutejszą obsługę oraz opiekę lekarska. W razie pytań proszę pisać :-)

Nefron 

Wysłany: 2016-03-06, 22:06   RIRS - leczenie kamicy nerkowej

Dzień dobry,
jaka była wielkość złogu i jego lokalizacja? Czy były próby innych metod leczenia - ESWL, PCNL?
Czy przed zabiegiem zakładany był cewnik DJ na 10-14 dni przed operacją?

* Budowa nerek
* Kamica nerkowa - leczenie
* Rak nerki - leczenie

netka159 

Wysłany: 2016-03-09, 21:56   

Witam. Kamienie są trzy jeden w dolnym kielichu około 15mm a dwa w górnym prawym kielichu w wymiarach 10mm i 12 mm. Dodam, że po zabiegu okazało się że kamienie wrastają w nerkę i nie udało się ich usunąć.
Z powodu wcześniejszych przeżyć nie wyraziłam zgody na ESWL, z kolei PCNL jest bardziej inwazyjnym Zabiegiem i też nie miałam.
DJ -tka założona była dopiero po zabiegu na 4-6 tygodni. Nadal ja mam. Przed Zabiegiem nie było.

Pozdrawiam

alef23
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-09, 10:23   Re: Zabieg RIRS

Witam,
Także jestem po zabiegu usunięcia złogu z nerki laserowo (RIRS). Zabieg wykonywany był w znieczuleniu ogólnym pod kontrolą RTG. U mnie trwał on około 30 minut, ale czas trwania uzależniony jest od wielkości i twardości kamienia. Jestem zadowolony z efektów zabiegu, poziomu obsługi i opieki nad pacjentem, także polecam serdecznie osobom borykającym się z problemem kamieni nerkowych.

rafarom 

Wysłany: 2016-08-18, 20:28   

Witam,
Mam kilka pytań do was odnośnie zabiegu RIRS, a mianowicie:
1. Robiliście tą operację na NFZ czy prywatnie?
Jeżeli prywatne to jaki koszt?
2. Jak długo leżeliście w szpitalu, oraz jak długo dochodziliście do siebie?
3. Czy odczuwacie na co dzień cewnik który jest zakładany po operacji? i czy zawsze jest on zakładany?
4. Czy odczuwaliście duży ból po operacji?
5. Czy tą operację wykonuje sie tylko w znieczuleniu ogólnym, czy może istnieje metoda znieczulenia w kręgosłup?

Z góry dziękuję za odpowiedzi ;-)

grgr00 

Wysłany: 2017-11-04, 11:54   

Witam. Poszukuje info gdzie i czy wgl wykonuja ten zabieg w ramach refundacji z nfz?

arlasek 

Wysłany: 2017-11-08, 06:58   

Hej

Zabieg rirs wykonują w ramach refundacji w Katowicach oraz w Piasecznie tyle ja wiem. W katowicach jestem drugi raz pierwszy raz pół roku temu miałem zabieg na nerce prawej. Ogólnie szpital w Katowicach polecam poza izba przyjęć reszta super. Sam zabieg nie jest zły. Wcześniej nic nie zakładali znieczulenie od pasa w dół sam zabieg 30 min max. Najgorsze potem dla mnie był cewnik z sondą ale na drugi dzień po zabiegu go wyciągają.

kamicamoczowa 

Wysłany: 2018-11-24, 17:49   Leczenie kamicy za pomocą RIRS

Dodatkowe informacje na temat RIRS: RIRS w leczeniu kamicy nerkowej

ogórek 

Ostrzeżeń:
 4/3/4
Wysłany: 2019-01-15, 13:34   

przede wszystkim wg mnie powinien zakladać personel medyczny, nic na własną rękę.
czasami po zabiegu może bolec jeszcze 1 dzień ale u niektórych osob zdarza sie ze nic nie odczuwają

MarcinGrz 

Wysłany: 2019-01-30, 09:40   

Dzień dobry,
Informację są z przed blisko 3 lat, mogą być nie aktualne, proszę o info, jak to wygląda teraz czyli zabiegi RIRS 2018/2019 bez zastoju w nerce i blokady moczowodu poprzez kamień.

Główne pytania:

- czy był zakładany cewnik DJ, przed przyjęciem do szpitala? (ewentualnie, jaki czas po zabiegu)
- zabieg nfz czy prywatnie?
- jaki czas hostpitalizowania?
- znieczulenie ogólne czy miejscowe?

dziękuję :-) :-) :-)

Odpowiedz do tematu