Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wodniak jądra
Autor Wiadomość
kami90 

Wysłany: 2016-05-28, 12:49   Wodniak jądra

Cześć.
W 2008 miałem usuniętego wodniaka jądra prawego metodą Winkelmanna. Operacja podobno przebiegła bez problemów, jednak kilka miesięcy później problem powrócił. Zwlekałem z tym całe lata, aż pod koniec ubiegłego roku postanowiłem w końcu działać i zapisałem się prywatnie do urologa.
Pierwsza wizyta - USG - lekarz stwierdził, że obraz jest dobry i wystarczy usunąć płyn strzykawką. Jednak przed tym, trzeba zrobić badanie krwi - AFP.
Z wyników wynikało, że poziom AFP jest trochę podwyższony. Kolejna wizyta - kolejna skierowanie na badanie. APF plus testosteron. Badanie powtórzyłem w innym laboratorium - wynik AFP trochę poniżej górnej granicy ale w normie. Testosteron też ok. Kolejna wizyta - znowu skierowanie na AFP.
I szczerze mówiąc, w tym punkcie dałem sobie spokój z tym lekarzem i zapisałem się na NFZ.
Kolejny lekarz stwierdził, że najprawdopodobniej, trzeba usunąć wodniaka operacyjnie. Ale oczywiście najpierw USG i AFP.
Aktualnie czekam na termin na USG - mam pod koniec czerwca.

Jednak mam tego na prawdę dosyć i szukam dobrego urologa w Katowicach lub miastach ościennych który będzie wiedział o czym mówi.
Ciekawi mnie też, czy ktoś z Was miał podobny problem i w jaki sposób go rozwiązał?

Livestrong 

Wysłany: 2016-12-11, 15:29   

Prawidłowy obraz jądra i obecność płynu w osłonkach jest wskazaniem do leczenia operacyjnego wodniaka.

Odpowiedz do tematu