Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wielki krwiak krocza po jeździe na rowerze
Autor Wiadomość
warszawiak 

Wysłany: 2012-05-28, 12:08   Wielki krwiak krocza po jeździe na rowerze

Witam serdecznie. Od 3 dni zauważyłem ogromnego krwiaka. Krwiak tak na prawdę zaczyna się już od odbytu. Zajmuje prawie cale jądra i dolną część penisa. Jest bardzo ciemny, aż wydaje się, że czarny. Nie uprawiałem żadnego "mocniejszego" seksu oraz nie uderzyłem się w krocze. Jedyna sytuacja zewnętrzna która mogła spowodować takiego krwiaka to wydaje mi się, że długa jazda na rowerze bo miejsce siniaka pasuje właśnie do siodełka. Jedynie martwi mnie to, że minął tydzień od ostatniej jazdy. Czy jest możliwe aby taki krwiak pokazał się dopiero po 7 dniach? czy może być to coś poważniejszego? Bardzo proszę o odpowiedź bo nie ukrywam, ze bardzo mnie martwi i krępuje. Nie czuje jakiegoś większego bólu, swędzenia czy coś w tym rodzaju. Bardziej czuje krocze tak jakbym właśnie zsiadł z roweru czyli taki mały dyskomfort. Z góry dziękuje za odpowiedź.

GregoryH 

Wysłany: 2012-05-28, 14:35   

Umieszczenie zdjęcia ułatwi odpowiedź na zadane pytanie. Czy miejsce gdzie pojawiło się zasinienie jest bolesne? Czy prącie jest sine?

warszawiak 

Wysłany: 2012-05-28, 14:50   

No właśnie że nie ma przy tym bólu tylko takie uczucie jakbym siedział na rowerze przez kilka godzin i lekko miał obolałe krocze (dokładnie po środku). postaram się zrobić zdjęcie jak dojade do domu. Nie przypominam sobie momentu aby coś mnie nagle zabolało, trzasnęło itd. Po prostu rano patrze a tu krwiak

warszawiak 

Wysłany: 2012-05-28, 17:51   

warszawiak 

Wysłany: 2012-05-28, 17:54   

Kiepsko widać na zdjęciu, ale wystarczy kliknąć na zdjęcie a będzie już lepiej. Mam nadzieje, że uda się choć wstępną diagnozę postawić na jego podstawie.

kwiatek120 

Wysłany: 2012-05-31, 12:31   

Ja również prosiłbym o jak najszybszą diagnozę, ponieważ mam podobny problem, z tą różnica że u mnie krwiak rozciąga się od okolic odbyt do początku moszny. U mnie natomiast przyczyną było współżycie z małżonką, poczułem jakby mi coś "pękło" po czym zobaczyłem że tworzy się krwiak. Byłem u urologa, to nawet na to nie zerknął, powiedział tylko, że muszę najpierw przynieść komplet badań (krew, mocz, USG jąder) i zapisał mnie dopiero na termin w przyszłym tygodniu. Martwię, że czy po takim okresie czasu wszystko będzie dobrze i czy nie muszę się gdzieś prywatnie umówić, żeby zrobić to od razu, bo może to jest problem poważniejszy niż mi się wydaję.

GregoryH 

Wysłany: 2012-05-31, 18:22   

Z reguły powstania zasinienia przedstawionego na zdjęciu związane jest z pęknięciem drobnego naczynia w okolicy skóry krocza, moszny lub prącia. Jeśli nie było urazu bezpośredniego - uderzenie, krwiak nie powoduje dolegliwości bólowych oraz jest niebolesny to nie ma powodów do niepokoju. Można wspomagająco stosować Aescin i ograniczyć aktywność fizyczną. Na spokojnie kontrola u urologa.

Jeśli krwiak powstał w czasie stosunku seksualnego to istotne jest jaki był mechanizm urazu oraz to czy po urazie pacjent miał prawidłowe wzwody...

warszawiak 

Wysłany: 2012-06-19, 11:39   

Dla wszystkich, którzy będą mieć podobną sytuację (bo widzę, że rzadko później autor problemu pisze o wynikach końcowych)
po 10 dniach nic już nie było widać. Ten delikatny ból także już dawno za mną. Siniaków i krwiaków brak. Nic nie boli i wszystko jest OK.
Co najważniejsze już kilkanaście razy sprawdziłem jego sprawność :lol: i wszystko jest w najlepszy porządku :lol:
Wychodzi na to, że najadłem się tylko strachu.

Pozdrawiam wszystkich ale pamiętajcie, że to, ze nie udałem się do lekarza nie jest czymś co trzeba pochwalić bo jednak zawsze najlepiej pokazać takie siniaki profesjonaliście. Jednak jeśli nie ma żadnego bólu i jest tylko krwiak to nie panikujcie.

Jarek27 

Wysłany: 2018-08-24, 17:32   

warszawiak napisał/a:
Dla wszystkich, którzy będą mieć podobną sytuację (bo widzę, że rzadko później autor problemu pisze o wynikach końcowych)
po 10 dniach nic już nie było widać. Ten delikatny ból także już dawno za mną. Siniaków i krwiaków brak. Nic nie boli i wszystko jest OK.
Co najważniejsze już kilkanaście razy sprawdziłem jego sprawność :lol: i wszystko jest w najlepszy porządku :lol:
Wychodzi na to, że najadłem się tylko strachu.

Pozdrawiam wszystkich ale pamiętajcie, że to, ze nie udałem się do lekarza nie jest czymś co trzeba pochwalić bo jednak zawsze najlepiej pokazać takie siniaki profesjonaliście. Jednak jeśli nie ma żadnego bólu i jest tylko krwiak to nie panikujcie.

Dzięki wielkie za uspokojenie bo u mnie wygląda to dokładnie tak samo. Nic nie czułem podczas seksu, że mogłem sobie uszkodzić genitalia, a jednak rano miałem dokładnie taką samą plamę i dokładnie w tym samym miejscu (moszna + dolna część penisa). Poczekam ten weekend i wtedy dopiero zapiszę się do lekarza jak nie będzie poprawy. Sprzęt sprawny i tylko lekkie mrowienie faktycznie tak jakby po dłuższej jeździe na rowerze. Napiszę jak się skończyło w mojej sytuacji jak już będzie po wszystkim. Pozdrawiam Panowie

Odpowiedz do tematu