Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wada kielicha i podwójny UKM nerki
Autor Wiadomość
Ewa19777 

Wysłany: 2017-04-21, 10:03   Wada kielicha i podwójny UKM nerki

Dzień dobry.
Stwierdzono u mnie złą budowę nerki ( źle zbudowany kielich i podwójne UKM) .
Będąc na wizycie u urologa powiedział mi, że na dzień dzisiejszy operacja nie jest potrzebna. Niestety cały utrzymuje się stan podgorączkowy, nerka boli, w ciągu dwóch miesięcy zażyłam dwie serie antybiotyków i nic nie pomaga. Przez cały czas zażywam urosept, debelizynę.
Jestem bardzo osłabiona, przy dużym wysiłku puchną mi palce u dłoni.
Jak wypiję piwo ( bo podobno dobrze to robi na nerki ) wymiotuję albo jest mi niedobrze. Czy te dolegliwości są wywołane ze zlej budowy nerki i co dalej robić .

Z góry dziękuję za odpowiedź.

GregoryH 

Wysłany: 2017-04-27, 00:14   Podwójny UKM nerki i wada układu kielichowego

Proszę o podanie opisu USG. Wada anatomiczna jest od urodzenia więc przyczyna w takim przypadku jest niejasna. Proszę o dodatkowe informacje.

Ewa19777 

Wysłany: 2017-04-30, 21:22   

Opis z USG - nerka lewa z podwójnym UKM, z dyskretnym zastojem moczu w jej UKM.
Miałam także zrobiony tomograf i urografię - urolog na podstawie tych badań powiedział mi,że oprócz podwójnego UKM jest źle budowany kielich lewej nerki co będzie problemem przy operacji.
Z przeprowadzonych badań u nefrologa stwierdzono ,że nie mam tendencji do kamicy.
Ostatnie badanie moczu zrobiłam 27 kwietnia (po zażyciu 20 tabletek Nolicin, cały czas urosept) i w ogólnej analizie tylko jest podwyższony ciężar wlaściwy 1,030. Nie wiem czy osad jest w normie - erytrocyty świeże są w ilości pojedyncze tak samo leukocyty w ilości pojedyncze. Nabłonki płaskie i śluz w ilości pojedyncze wpw.

Ulgę w bólu przynosi mi gorąca kąpiel i czopki Spasticol.( po czopkach mija na jakiś czas)
Lekarz twierdzi, że to przyczyna tej źle zbudowanej nerki, ale nie da się tak dalej żyć jak cały czas boli i stan podgorączkowy.

GregoryH 

Wysłany: 2017-05-03, 23:21   

Proszę o opis urografii. Opis USG nie pozwala na ustalenie czy nerka jest przyczyną dolegliwości. Nie wykonuje się operacji z powodu "złej budowy kielicha".

Ewa19777 

Wysłany: 2017-05-04, 13:57   

Problem w tym, że opis jest jak to powiedział mój lekarz '' nie wysilono się robiąc opis" pisze tylko, że nie mam kamieni na nerkach , prawa nerka jest ok a o lewej nerce nic nie napisano. Na wizycie u urologa to on mi powiedział oglądając tą tomografię , że jest to podwójne UKM i zła budowie kielicha.

Odpowiedz do tematu