Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Stulejka częściowa - rozciąganie napletka
Autor Wiadomość
tomekx16 

Wysłany: 2012-08-21, 15:08   Stulejka częściowa - rozciąganie napletka

Witam. Mam oto taki problem. Mam 16 lat i mam częściową stulejkę. Napletek w stanie spoczynku schodzi swobodnie, lecz podczas erekcji tylko do połowy. Byłem z tym problemem u lekarza urologa (prywatnie) i powiedział, że operacja jest dość bolesna i że problem może jeszcze ustąpić. Mówił też, że to głównie kwestia czy mi to przeszkadza czy nie i że niektórzy mężczyźni w ogóle nie odprowadzają napletka w czasie wzwodu i żyją. Kazał stosować hydrokortyzon miejscowo. Tyle, że po 1,5 tygodnia stosowania maści zacząłem odczuwać straszne zmęczenie i senność. Wg ulotki to mogło być przez nią więc maść odstawiłem i wszystko wróciło do normy. Próbowałem też rozciągać napletek, lecz nie wiele to dało.
Jestem pacjentem szpitala dziecięcego (miałem kilka zabiegów) i mam kontrolę za kilka miesięcy u swojego chirurga. Lekarz kazał mi więc mu to pokazać jeśli problem nie ustąpi.
Tyle że ja nie mam żadnego dyskomfortu. Męczy mnie jedynie presja, że coś może mi tam nie działać, gdy będę kiedyś uprawiał seks w przyszłości. Boję się że mogłaby pęknąć prezerwatywa w trakcie stosunku lub odczuwałbym ból. Czy to prawda ? Czy mogę rozciągnąć rzeczywiście ten napletek ?
Co robić ? :)

eligard 

Wysłany: 2012-09-09, 23:55   Rozciąganie napletka czy operacja stulejki

Rozciąganie napletka może przynieść korzystny efekt. W razie nawrotu zwężenia najlepszym leczeniem jest obrzezanie .

Odpowiedz do tematu