Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Sonda DJ - różowy kolor moczu
Autor Wiadomość
olecka 

Wysłany: 2015-12-16, 17:59   Sonda DJ - różowy kolor moczu

Jestem w ciąży w 7 miesiącu. Z powodu częstych kolek nerkowych w sobotę założono mi sondę DJ. Mam ją nosić do końca ciąży. Mam z nią jednak pewien problem i nie wiem czy interweniować gdzieś dalej (czy została mi źle założona).
Krew i skrzepy krwi w moczu miałam do niedzieli rana. Potem było wszystko ok, czasem ją tam czułam, ale powiedziano mi, że to normalne. Wczoraj po południu zauważyłam, że mój mocz przybrał kolor różowo-pomarańczowy oraz kiedy chodzę albo siedzę czuję ją jak mnie kłuje i zdarza się, że bardzo boli bądź szczypie mnie przy oddawaniu moczu. A może przy takiej sondzie trzeba jak najwięcej leżeć? Bo ja praktycznie wczoraj cały dzień przechodziłam i przesiedziałam zamiast leżeć.
Myślałam o oddaniu moczu do analizy, ale czy to coś rozświetli sprawę?
Do urologa idę dopiero 13.01, a wypuszczając mnie ze szpitala kazali w pierwszej kolejności kontaktować się z ginekologiem (do niego idę w poniedziałek). Ale nic nie mówili o fakcie gdyby mnie coś niepokoiło...
Czy to źle, czy jechać na oddział i powiedzieć o moich obawach. Czy może jest to wręcz normalne?
Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.

GregoryH 

Wysłany: 2016-01-10, 19:30   

Krwiste lub różowe zabarwienie moczu jest często obserwowane u pacjentek z założonym cewnikiem DJ. Wykonaj posiew moczu żeby wyjaśnić czy nie masz infekcji układu moczowego. Okresowa kontrola urologiczna jest konieczna do momentu usunięcia cewnika DJ. Pamiętaj aby wypijać minimum 2,5 litra płynów.

Odpowiedz do tematu