Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
Znaleziono 1 wynik
Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: torbiel okołocewkowa/ uchyłek cewki moczowej
anja221

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 973

PostForum: Forum ogólne na temat diagnostyki i leczenia schorzeń cewki moczowej   Wysłany: 2019-09-02, 00:01   Temat: torbiel okołocewkowa/ uchyłek cewki moczowej
Cześć,

podczas badania ginekolog zauważył, że tuż przy cewce moczowej mam torbiel, dał skierowanie do urologa, czekam na wizytę. Trochę poszperałam w necie i najprawdopodobniej jest to:
- torbiel okołocewkowa (Skene gland cyst) ALBO
- uchyłek cewki moczowej (urethral diverticulum)

Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem albo któraś z dziewczyn na forum miała coś takiego? Jeśli tak, gdzie się leczyłyście, jak was diagnozowali, będę wdzięczna za każde info. Oczywiście ja nie wiem jeszcze, co to jest. Możliwości jest jeszcze kilka: mięśniak, mięsko cewki moczowej, a nawet rak.

Wiecie, czy gdzieś są dostępne wytyczne/standardy dotyczące leczenia takich zmian urologicznych w Polsce? Czytałam, że np. USA, żeby je zdiagnozować robią rezonans. Ciekawe, czy w Polsce też. Jest to chyba raczej rzadka przypadłość, więc nie chcę być królikiem doświadczalnym.

Pozdrawiam

Ania

Skocz do: