Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Rak pęcherza moczowego
Autor Wiadomość
Edward1962 

Wysłany: 2019-08-26, 17:02   Rak pęcherza moczowego

Jestem po usunięciu pierwszorazowego guza pęcherza moczowego ( na ścianie lewej w okolicy szyi pęcherza zzrostowa o śr. 18x15mm), (TURB) - 12.07.2019r, guz cTa (elektroresekcja doszczętna) . Wynik histopatologiczny: 1.) Uszkodzone termicznie fragmenty
nacieczonego zapalnie podścieliska , pozbawione nabłonka pokrywającego ,rozrostu nowotworowego nie stwierdzono .
2.) Nienaciekający brodawkowaty rak uroterialny ( low grade) , wycinki nie objęły błony właściwej (pTa) .
Moje pytanie - Mam wyznaczoną cystoskopię na koniec listopada, czy powinienem przyśpieszyć wizytę u lekarza (cystoskopia) ,bo z otrzymanego w dniu dzisiejszym wyniku TK jamy brzusznej i miednicy wynika m.in " Ściana pęcherza po stronie lewej , bocznie i tuż powyżej ujścia moczowodu ,na dł. ok.2.3cm pogrubiała do 1cm ,granica zewnętrzna pęcherza dobrze zaznaczone , bez zmian odczynowych w sąsiedztwie. W/w pogrubienie znajduje się w miejscu usuniętego guza. W/w zgrubienie widoczne w TK było już widoczne w USG 07.08.2019r. m.in dlatego wykonano badanie TK .

Czy wspomniane zgrubienie w TK zniknie po całkowitym zagojeniu się rany po resekcji guza.?

Mieszkam w małej miejscowości (lubuskie) , czy nie powinienem się udać do specjalistów z większego miasta w trybie pilnym , ponieważ wizytę mam zaplanowaną w terminie późniejszym (listopad)

Edward

Odpowiedz do tematu