Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwężenie cewki moczowej po urazie - nietrzymanie moczu
Autor Wiadomość
powiatkg12 

Wysłany: 2017-08-25, 12:47   Zwężenie cewki moczowej po urazie - nietrzymanie moczu

Witam serdecznie . Mam zwężenie cewki moczowej pourazowej w odcinki tylnym . Pytanie trudne ... Jak udowodnić zaleganie moczu jakim badaniem oraz wyciekanie nietrzymanie moczu, które towarzyszą chorobie.Badanie usg zaleganie moczu ukazuje ok 150mll zaleganie jednak dla firm odszkodowawczych nie jest to dowód podobnie z nietrzymaniem, którego nie da się udowodnić . Urolog rozkłada ręce - proszę o pomoc.

GregoryH 

Wysłany: 2017-08-25, 17:17   

Jaki był mechanizm urazu i kiedy do niego doszło?
Jakie leczenie było zastosowane?
Jak rozległy był uraz cewki - lokalizacja, długość etc.?
Jaki jest wynik uroflowmetrii i w jakich sytuacjach jest nietrzymanie. Tylko szczegółowy opis problemy pozwoli mi na udzielenie dodatkowych informacji.

powiatkg12 

Wysłany: 2017-08-25, 22:29   

Uraz był tępy w okolicach krocza(upadek z wysokości na tępy przedmiot) leczenie zachowawcze w szpitalu stłuczenie cewki moczowej w diagnozie .Problemy zaczely się ok 2-4 miesiecy po urazie jw.Do urazu doszło w sierpniu 2016 roku.Mialem wykonywane badania Usg które ukazały zaleganie moczu oraz wykonanie badania na bakterie bez zmian oraz uroflowmetria wykazała problemy z przepływem moczu ,siłą moczu . Miałem wykonane badanie kontrastowe cewki moczowej gdzie potwierdzono zwężenie w tylnej części krótkie ale wysokie (nie mam dokładnego opisu tylko wypis).Nietrzymanie moczu szczególnie dokucza po mikcji oraz w czasie wysiłku wzmorzonego gdzie zdaza się ulecieć. Zaproponowano nacinanie miejsca(z duzym ryzykiem nawrotu) na co w tej chwili nie moge sie zgodzić z powodów problemów
rodzinnych i slużbowych i strachu .bardzo dziekuje za ewentualne podpowiedzi walcze o swoje prawa z instytucjami państwowymi i prywatnymi . wszelkie badania skany moge wyslac na meila ,jeszcze raz bardzo dziekuje

GregoryH napisał/a:
Jaki był mechanizm urazu i kiedy do niego doszło?
Jakie leczenie było zastosowane?
Jak rozległy był uraz cewki - lokalizacja, długość etc.?
Jaki jest wynik uroflowmetrii i w jakich sytuacjach jest nietrzymanie. Tylko szczegółowy opis problemy pozwoli mi na udzielenie dodatkowych informacji.

Odpowiedz do tematu