Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawidłowy rozmiar nerek w USG
Autor Wiadomość
marccin84 

Wysłany: 2016-01-12, 21:45   Prawidłowy rozmiar nerek w USG

Witam.
Mam 31 lat 186cm wzrostu 82kg szczupły. Od kilku tyg. dokucza mnie bol w okolicy brzucha ( po lewej jak i po prawej stronie ) ktory promieniuje aż pod żebra brzuch nabrzmiały . Dzisiaj postanowiłem pójść na USG jamy brzusznej po badaniu zaniepokoiło mnie wymiary nerek. Rowniez wykonywałem (morfologie OB ,mocz) wyniki prawidłowe .Poniżej chciałbym przedstawić opis badania USG.( Wątroba niepowiększona o jednolitej prawidłowej echogeniczności .Pęcherzyk żółciowy cienkościenny bez złogów.PŻW nieposzerzony.
NERKA PRAWA 105X44MM WARSTWA MIĄŻSZOWA 8MM-CZY TO NIE ZA MAŁO JESLI CHODZI O TĄ WASTWĘ MIĄŻSZOWĄ.NERKA LEWA 114X51MM, WARSTWA MIĄŻSZOWA 11MM
Obie nerki bez cech kamicy i zastoju.Śledziona niepowiekszone jednorodna echogenicznie.
wolnego płynu w jamie brzusznej nie uwidoczniono .Aorta brzuszna i okolica przyaortalna bez zmian. Proszę o interpretację wyników bardzo nie pokoją mnie wymiary nerek. dziękuje

Odpowiedz do tematu