Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieregularny, luźny "guz" w mosznie sprzężony z ją
Autor Wiadomość
mrrobot98 

Wysłany: 2017-02-15, 23:54   Nieregularny, luźny "guz" w mosznie sprzężony z ją

Witam,
mam zaledwie 18 lat, już kilka lat temu wykryłem u siebie pod prawym jądrem (na dole) guzek, swobodnie poruszający się, jednak jest chyba przymocowany do jądra (tak jakby był na jakimś nasieniowodzie lub czymś)
Przez te kilka lat raczej nic się z nim nie stało, nie potrafię określić czy zwiększył się on jednak nie jest to malutka kuleczka a dosyć duże (ok 1cm) i nieregularne, w dotyku, swobodnie przemieszczające się (ciężko to nawet wyłapać), nie wiem czy miękkie czy twarde bo wolę tego nie ściskać, dotyk nie powoduje bólu jednak zawsze miałem "nadwrażliwe" jądra tzn. przy jakimś ściskaniu przez dziewczynę czy bawieniu się odczuwam dyskomfort.
Wytryski są w 100% normalne, bez bólu jednak niepokoi mnie to. Gdy dobrze się ustawi jądro widać nawet przez skórę moszny takie wybrzuszenie. Na zdjęciu zaznaczyłem w którym miejscu mniej więcej się to znajduje.
Dodam że przy lewym jądrze też coś tam da się wyczuć, jednak nie jest to w żadnym stopniu takie jak na prawym, bardziej czuć jakieś po prostu nasieniowody lub coś w tym stylu a na prawym czuć takie zgrubienie, jakby jakiś supeł dosłownie zawiązany.

sds.jpg
Plik ściągnięto 151 raz(y) 64,26 KB

GregoryH 

Wysłany: 2017-02-27, 22:36   Zmiana na dolnym biegunie jądra

Wyczuwalna struktura może być ogonem najądrza. Możliwe, ze jest to torbiel najądrza. Aby ustalić rozpoznanie wykonuje się USG moszny.

Odpowiedz do tematu