Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Niepokojące objawy przy oddawaniu moczu
Autor Wiadomość
StanisławGąska 

Wysłany: 2015-12-10, 18:47   Niepokojące objawy przy oddawaniu moczu

Mam 23 lata. Od kilku miesięcy pojawiły się u mnie objawy, które wywołują u mnie niepokój. Mój problem przejawia się w ciągłej potrzebie oddawania moczu, często już o oddaniu moczu muszę iść znowu do toalety choć za drugim razem oddaje bardzo małą ilość, jednak odczuwam potrzebę jego oddania. Dodatkowo strumień moczu jest słaby i przerywany. Często by zacząć oddawanie moczu muszę odczekać od kilku do kilkunastu sekund.

Oczywiście udam się do urologa. Przeczytałem wiele artykułów w internecie i przeprowadziłem badanie per rectum. Rzeczywiście poczułem coś w środku, ale nie mam pojęcia jaka powinna być normalna wielkość prostaty i czy moja jest powiększona. Jak powinienem czuć normalnej wielkości prostatę?

Czy mam się niepokoić z powodu moich objawów.

Nefron 

Wysłany: 2015-12-12, 08:40   Częstomocz i badanie prostaty

Samodzielne zbadanie gruczołu krokowego jest niemożliwe więc niepotrzebnie się Pan wysila. Bardziej wartościowe byłoby badanie ogólne moczu. Wizyta u urologa obowiązkowa. O budowie gruczołu krokowego można przeczytać w artykule: Budowa gruczołu krokowego

* Budowa nerek
* Kamica nerkowa - leczenie
* Rak nerki - leczenie

Odpowiedz do tematu