Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Nawrotowe zwężenie cewki i szyi pęcherza po prostatektomii
Autor Wiadomość
Arch
Gość
Wysłany: 2011-02-21, 20:57   Nawrotowe zwężenie cewki i szyi pęcherza po prostatektomii

Jestem po prostatektomii radykalnej rok czasu i miałem już siedem razy uretrotomię i zresekowaną szyję pęcherza i w tej chwili zapowiada się ósmy raz nie wiem co mam dalej robić bo nie widać końca tego wszystkiego. Proszę o poradę

kris
Gość
Wysłany: 2011-03-05, 08:53   Nawrotowe zwężenie cewki moczowej po prostatektomii

Prostatektomia radykalna czyli usunięcie prostaty z pęcherzykami nasiennymi jest dużym zabiegiem urologicznym. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Bardzo istotnym etapem operacji jest zespolenie pęcherzowo - cewkowe, które wykonuje się po usunięciu gruczołu krokowego z pęcherzykami nasiennymi.

Zwężenie zespolenia jest dużym problemem w urologii. Ze względu na fakt, że w okolicy zespolenia jest zwieracz zewnętrzny jakakolwiek operacja naprawcza wiąże się z ryzykiem powstania nietrzymania moczu u pacjenta. Operacje otwarte na cewce moczowej niestety nie dają zadowalającego efektu.

Odpowiedz do tematu