Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Nawracające zwężenie cewki moczowej
Autor Wiadomość
wit
Gość
Wysłany: 2010-11-27, 13:53   Nawracające zwężenie cewki moczowej

Drugi raz miałem uretrotomię optyczną z powodu zwężenia cewki moczowej. Czy tylko ja jestem takim pechowcem, czy nawracające zwężenie cewki moczowej jest problematyczne w leczeniu?

guru
Gość
Wysłany: 2010-11-28, 18:07   

Nawracające zwężenie cewki to częsty problem urologiczny. W przypadku braku efektu po leczeniu endoskopowym - uretrotomia można wykonać klasyczną operację naprawczą cewki z użyciem uszypułowanego płata lub śluzówki policzka. Skuteczność tych zabiegów nie jest zadowalająca i często występują nawrotowe zwężenia.

mychau23 

Wysłany: 2010-12-12, 10:59   

Dlaczego tylko takie pocieszajace informacje mozna uslyszec na forum a lekarze podchodza w realu do tego olewajaco.Nie jestes pechowcem wit.Ja tym razem mam calkowicie zamkniete swiatlo .W styczniu bede mial turp i rozcinanie szyi pecherza. Moze wkoncu pozbede sie tej cystostomii bo zyc z nia nie idzie.Przy kazdym wiekszym wysilku pojawia sie krew w moczu.Wiec poki co wiode zycie emeryta.pozdrawiam:)

tadeusz 

Wysłany: 2012-01-10, 22:32   

witam,
cierpię na nawracające zwężenie cewki moczowej - mam za sobą już kilka zabiegów laserowych (od trzech lat przynajmniej raz na pół roku są powtarzane).
Czy są jakieś skuteczne sposoby leczenia takiej przypadłości?
z góry dziekuje za pomoc.

kolor 

Wysłany: 2012-01-15, 21:37   

Nie sadzę ja miałem już 2 razy rozcinane Laserem .Urolog mówi jest pan już inwalidą .Bardzo małe doświadczenie w tym kierunku maja Polsce urolodzy .Ten pan podobno robił przeszczepy z nabłonka z ust .Ale z jaki efekt nie wiem .Zapewne marny nawracanie i zator ,w odprowadzeniu moczu .Po drodze zapewne uszkodzenia jakiś narządów.

Zostaje się tylko modlić .

Odpowiedz do tematu