Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Mięsko cewkowe - co to jest i jak się to leczy
Autor Wiadomość
teressa
Gość
Wysłany: 2010-12-05, 10:01   Mięsko cewkowe - co to jest i jak się to leczy

Trafiłam do ginekologa z powodu plamienia bielizny krwią. Po zbadaniu lekarz stwierdził, że mam mięsko cewkowe i skierował mnie do urologa. Co to jest mięsko cewkowe i jak należy to leczyć. Skąd bierze się mięsko cewkowe?

GregoryH 

Wysłany: 2010-12-06, 00:36   Mięsko cewkowe leczenie

Jest to najczęstszy guz łagodny występująca u starszych kobiet w obrębie cewki moczowej. Mięskiem cewkowym nazywana jest nienowotworowa narośl ujścia zewnętrznego żeńskiej cewki moczowej. Najczęściej przyjmuje postać niewielkiego uwypuklenia śluzówki cewki moczowej. Mięsko cewkowe jest tkliwe przy dotyku i często samoistnie powoduje niewielkie krwawienie co jest najczęstszą przyczyną zgłoszenia się pacjentki do urologa.

Za mechanizm powstania mięska cewkowego przyjmuje się wynicowanie śluzówki cewki moczowej, któremu towarzyszy przewlekły stan zapalny.

Leczenie mięska cewkowego jest operacyjne w przypadku gdy jest objawowe lub istnieje podejrzenie procesu nowotworowego.

Trzydziestka 

Wysłany: 2016-10-07, 19:00   

"Leczenie mięska cewkowego jest operacyjne w przypadku gdy jest objawowe lub istnieje podejrzenie procesu nowotworowego."

Czy możliwe jest, że mięsko się samo wchłonie? Jak z nim postępować zachowawczo?

Urolog stwierdził u mnie mięsko cewkowe, jest wyraźnie widoczne w ujściu cewki i krwawi przy ucisku, dlatego muszę nosić ciągle wkładki higieniczne, ma niecałe 5mm. Niepokoi mnie fakt, że urolog nie skierował mnie na zabieg i niczego nie przepisał, kazał czekać i obserwować czy zmiana rośnie czy się wchłania. Czy powinnam skonsultować się z innym lekarzem, czy można jakoś wpłynąć na to "wchłanianie"? A przede wszystkim jak długo to może trwać? :shock:

Trzydziestka

GregoryH 

Wysłany: 2016-10-07, 21:14   

Do rozważenia jest zastosowanie estrogenu miejscowo. Jeśli objawy bedą się utrzymywały wówczas należy leczyć operacyjnie.

Trzydziestka 

Wysłany: 2016-10-13, 18:30   

Dziekuję za odpowiedź Jestem jednak po zabiegu wycięcia mięska i pojawiły się kolejne pytania:
Czemu przy zabiegu wykonuje się plastykę cewki?
Zostałam zacewnikowana i będę wypisana z cewnikiem do domu, jak długo maksymalnie mogę mieć ten cewnik i samo gojenie po zabiegu jak długo najczęściej trwa?
Szłam na zabieg z wiedzą że jest to chirurgia jednego dnia, zostałam na dwa i z cewnikiem, coś mogło pójść nie tak czy to raczej dobrze że mam tą plastykę i cewnik?
Jakich powikłań mogę się spodziewać?
Od razu zaznaczę że lekarz udzielał raczej niechętnych i wymijających odpowiedzi stąd moje pytania.

Odpowiedz do tematu