Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Krwiomocz 9 dni po operacji prostaty
Autor Wiadomość
azka22 

Wysłany: 2012-12-15, 11:56   Krwiomocz 9 dni po operacji prostaty

Dzień dobry,

mój tata (56 lat) miał operację usunięcia raka prostaty 9 dni temu. w czwartek zdjęto mu cewnik. przez 3 ostatnie dni z cewnikiem w jego moczu nie było już krwi. Od momentu zdjęcia cewnika mocz znowu występuje z krwią. Dodam, że po operacji tato nie trzyma moczu i ma silne parcie na stolec (3-4 razy dziennie). Czy ktoś był w podobnej sytuacji? :( czy to normalne że mocz znowu jest z krwią?

eligard 

Wysłany: 2012-12-15, 13:04   

Jaki był wynik histopatologiczny biopsji gruczołu krokowego, poziom wyjściowego PSA i jakim sposobem wykonany był zabieg (prostatektomia radykalna laparoskopowa lub otwarta)?

azka22 

Wysłany: 2012-12-15, 13:30   

eligard napisał/a:
Jaki był wynik histopatologiczny biopsji gruczołu krokowego, poziom wyjściowego PSA i jakim sposobem wykonany był zabieg (prostatektomia radykalna laparoskopowa lub otwarta)?

PSA=8.0, operacja otwarta, niestety nie mam przed sobą wyników histopatologicznych. pametam tylko, że pobrano do biopsji 9 wycinków i tylko w 1 wykryto komórki rakowe

eligard 

Wysłany: 2012-12-16, 21:19   Krwiomocz i nietrzymanie moczu po prostatektomii radykalnej

Nietrzymanie moczu jest jednym z powikłań prostatektomii radykalnej. Nietrzymanie moczu po prostatektomii radykalnej może być częściowe (np. wysiłkowe) lub całkowite. Uznaje się, że 12 miesięczny okres po operacji jest odpowiedni do oceny stopnia nietrzymania.

Krwiomocz po prostatektomii radykalnej może być spowodowany krwawieniem z zespolenia pęcherzowo - cewkowego. Wskazana jest ocena pacjenta przez urologa, który zdecyduje czy nie ma konieczności ponownego założenia cewnika.

Uczucie parcia na stolec jest stosunkowo często zgłaszana przez pacjentów po RP i ustępuje po kilku - kilkunastu tygodniach. Pacjent powinien być zbadany w celu oceny czy parcie na stolec nie jest spowodowane krwiakiem w okolicy zespolenia (badanie DRE, USG, CT jamy brzusznej).

Odpowiedz do tematu