Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamień w nerce - zabieg czy leki
Autor Wiadomość
zielonacytrynka 

Wysłany: 2013-08-23, 23:44   Kamień w nerce - zabieg czy leki

witam jakos rok temu trafilam do szpitala z silnym bolem nerki krwiomoczem wymiotami goraczka.... typowy objaw kolki nerkowej byl to najgorszy bol jaki mnie w zyciu spotkal mialam zapalenie miedniczki nerkowej lezalam jakos 5 dni pozniej przeszlo po tym czasie ostatnio znow mam bole bylam w nocy dwa razy na izbie przyjez tam wyniki mialam dobre moczu i krwi dali przeciwbolowe etc i na tym koniec codziennie bolalo tepy bol w plecach wymioty codziennie
poszlam na usg i wykazalo kamien 6mm i cos z kielichem nerkowej tam mezczyzna mi powiedzial ze mam isc do urologa ze mozliwe ze to bedzie trzeba rozbic
czy taki maly kamien nadaje sie na zabieg czy dadza mi jakies leki ????bol nie daje mi zyc ciagle czuje boj jajnikow, sikam co chwile i wszystko niemilosiernie boli :( jak to jest ???

Nefron 

Wysłany: 2013-08-24, 14:43   

Napisz dokładnie jaka jest treść opisu badania USG. Czy w badaniu ogólnym moczu są jakiekolwiek odchylenia? W którym miejscu odczuwasz największy ból?

* Budowa nerek
* Kamica nerkowa - leczenie
* Rak nerki - leczenie

zielonacytrynka 

Wysłany: 2013-08-24, 20:59   

Dziękuję że ktoś odpisał. Z tego co jest napisane wszystko jest ok ,ale nerka lewa wykazuje w ukladzie kielichowym srodkowym zlóg o srednicy ok.6 mm, uklad kielichowy obwodowo od złogu poszerzony. W tamtym roku miałam jeszcze w drugiej nerce 5mm.
Ból jest ciągle. Codziennie. Z prawej strony na dole, w sumie to po środku, jakby kręgosłup, i jajniki cały dół pod brzuchem. Wymiotów już nie mam. Biorę nospę ale mało pomaga. Strasznie boli momentami... baaardzo :(

GregoryH 

Wysłany: 2013-08-25, 21:14   Ból podbrzusza i częstomocz

Ból podbrzusza i częstomocz raczej nie są spowodowane kamieniem w układzie kielichowo - miedniczkowym. Konieczna jest wizyta u lekarza, który oceni czy ból spowodowany jest kamicą moczowodową, czy innym schorzeniem.

zielonacytrynka 

Wysłany: 2013-08-25, 21:52   Re: Ból podbrzusza i częstomocz

GregoryH napisał/a:
Ból podbrzusza i częstomocz raczej nie są spowodowane kamieniem w układzie kielichowo - miedniczkowym. Konieczna jest wizyta u lekarza, który oceni czy ból spowodowany jest kamicą moczowodową, czy innym schorzeniem.

No ale chyba jeśli wykryto kamień 6mm i poszerzone to co napisałam wyżej to możliwe że to jest przyczyna ????? Mam problemy z miesiączką. Byłam także u ginekologa który powiedział że z jajnikami wszystko dobrze i trzeba się zając nerkami...
Biorę nospę więc ból jest do zniesienia, dziś nawet go tak nie czuję. Wcześniej dostałam cipronex, ten antybiotyk ale po tym dalej był ból. W szpitalu rok temu także dawali to w kroplówce.
Często oddaje mocz.
Najbardziej zastanawia mnie to czy czeka mnie zabieg usuwania tego kamienia ????

Odpowiedz do tematu