Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamień w moczowodzie - leczenie
Autor Wiadomość
nina
Gość
Wysłany: 2010-12-31, 15:52   Kamień w moczowodzie - leczenie

Witam,
mój brat miał kolkę nerkową - ma kamień w moczowodzie. Na zdjęciu przeglądowym jamy brzusznej opisywany jest cień mogący być 1,5 cm złogiem w prawym moczowodzie na wysokości L4. Jak wygląda postępowanie w przypadku kamienia w moczowodzie? Brak dostał polecenie wypijania dużej ilości płynów + NO-SPA + Pyralgina....

norka
Gość
Wysłany: 2011-01-07, 23:27   

Leczenie takiego kamienia może stanowić duży problem. Wśród najczęściej stosowanych metod wymienia się : ESWL i URSL

Noname 

Wysłany: 2018-01-29, 14:41   

Witam. To mój pierwszy post na tym forum. Miałem nie tak dawno temu kolkę nerkową, dostałem zastrzyk bóle minęły, ale na usg jamy brzusznej wyszło tu cytuję: "W odległości około 10 mm od ujścia pęcherzowego moczowodu prawego w świetle moczowodu widoczna struktura hiperechogeniczna wlk. 9 mm z następowym cieniem sonograficznym sugerująca złóg..." Czy takiego kamienia da się jakoś wyleczyc rozpusćic lekami, ziołowymi, np shi lin tong, czy tez innymi, woda jana itd. aby dało rade go wysikać, czy konieczny jest zabieg urs - ureteroskopia, którego bardzo sie obawiam, bo mimo znieczulenia to bolesny zabieg i bardzo nie przyjemny i z tego też co czytałem w internecie taki zabieg moze uszkodzić moczowód.

kamicamoczowa 

Wysłany: 2018-11-24, 17:51   Złóg w moczowodzie - wydalenie

Złogu tej wielkości w moczowodzie nie rozpuszczą żadne leki. Prawdopodobieństwo wydalenia złogu tej wielkości i w tej lokalizacji szacuję na 10 procent. Dodatkowe informacje na temat kamicy znajdziesz na stronie kamicamoczowa.pl

Odpowiedz do tematu