Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamień w moczowodzie a wyjęcie sondy DJ
Autor Wiadomość
sxe 

Wysłany: 2017-02-15, 20:11   Kamień w moczowodzie a wyjęcie sondy DJ

Mialłem wykonywany zabieg ursl kilka małych złogow. Jeden z nich był kruszony w trakcie zabiegu laserem (RIRS) . Po zabiegu lekarz poinformował mnie że zabieg udany(było zwężenie na 15cm moczowodu) i ten jeden kamień został rozbity na piasek i założono na ok 4 tygodnie sondę DJ. Po 3 dniach od zabiegu miałem dosyć mocną kolkę ale na drugi dzień już nie bolało.Zapisano no spa którą biorę regularnie i czuje że ten drobny kawałek kamienia przesunął się niżej i siedzi mi ok polowy wysokości moczowodu(lub niżej). Od kolki minęło 10 dni aktualnie nie boli mnie tylko czasem przy sikaniu czuje w prawej nerce delikatny ból. Stosuje też czasem poleconą mi kiedyś metoda podczas sikania zaciskanie cewki i sikanie co chwile większym ciśnieniem. Za niecałe dwa tygodnie mam mieć usuwany cewnik DJ . Pytanie czy przy usuwaniu sondy jest szansa że ten kawałek wyleci również do pęcherza?
Czy sonda Dj swoją średnicą bardzo ogranicza usuwanie kawałków ok 2 mm

GregoryH 

Wysłany: 2017-02-19, 20:42   Wydalenie złogu po usunięciu cewnika DJ

Oczywiści istnieje szansa na wydalenie złogu po usunięciu cewnika DJ. Technika oddawania moczu nie jest zalecana w takim przypadku

Odpowiedz do tematu