Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Guz jądra - czy nie jest za późno na leczenie?
Autor Wiadomość
mourinho2 

Wysłany: 2016-07-25, 10:29   Guz jądra - czy nie jest za późno na leczenie?

Witam,

Mam 27 lat, przebywam w Norwegii.
Po przeanalizowaniu wielu stron internetowych prawdopodobnie dotyczy to i mnie. Pisze prawdopodobnie, bowiem za granica nie wybrałem się jeszcze do lekarza w tej sprawie (bariera językowa). W Polsce jestem raz na rok, a kolejna wizyta będzie w lutym 2017.

Czy zwlekanie do tego czasu może zniwelować szansę wyleczenia potencjalnego raka jadra? Jak długi czas jadro rośnie (czy ono przestaje, zatrzymuje się w rośnięciu do pewnego stanu?) W moim przypadku jadro nie boli, lecz wyczuwam jakby inne części, które przybierają do jądra i scala się w całość. Jest tak duże ze prawie nie mieści się w garści. Zastanawiam się kiedy był początek... może to i dobry rok czasu już. Czy zwlekałem zbyt długo i to już koniec szans?

GregoryH 

Wysłany: 2016-07-26, 17:55   

Podstawowa kwestia to odpowiedź czym jest struktura wyczuwalna w mosznie. W przypadku nowotworów jądra czas ma kluczowe znaczenie. Proszę natychmiast zgłosić się do lekarza. Praca zarobkowa pozbawiona jest sensu jeśli podejrzewa Pan, że może mieć nowotwór jądra. Poświęcenie 150-200 euro na diagnostykę (USG moszny) jest znikomym wydatkiem w porównaniu ze stresem jaki Pan przeżywa.

mourinho2 

Wysłany: 2016-09-06, 18:16   

Hej wszystkim ponownie.

Po dluzszych rozwazaniach wybralem sie do lekarza pierwszego kontaktu z prosba o skierowanie do urologa.
Jak sie okazalo lekarz pierwszego kontaktu sam po zobaczeniu jadra zdecydowal natychmiast wyslac mnie do szpitala!
Nie mial pewnosci co to jest.
Po 4 dniach od wizyty znalazlem sie w szpitalu na badaniach wszelkiego rodzaju, po czym nastepnego dnia mialem juz operacje usuniecia jadra. Wczesniej moglem zamrozic swoje nasienie w przypadku braku plodnosci, jak sie okazalo w szpitalu drugie jadro bylo zbyt za male. Jednak co to dalszej analizy musze poczekac do tygodnia w Oslo. Lekarze potwierdzili, ze byl to rak i ten na szczescie prawodpodobnie nie rozwinal sie w ciele. Czekam na Oslo. Gdybym poszedl w marcu 2017, bo tak planowalem moglobyc juz zapozno.

Huff da to bylo spore przezycie. Teraz czeka mnie miesiac chorobowego...

Musze pochwalic norweska sluzbe zdrowia za dynamicznie dzialania. W przeciagu 5 dni przeszedlem wszystkie badania, lacznie z operacja.

Odpowiedz do tematu