Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Garbik nerkowy
Autor Wiadomość
ozal 

Wysłany: 2018-07-28, 15:21   Garbik nerkowy

Mój narzeczony robił badania USG kontrolne. Wszystko pięknie, aż tu radiolog zapytał go o palenie papierosów. Potem dość długo oglądał lewą nerkę. Na końcu powiedział, że widzi jakieś wyplukenie (podobne do zmiany nowotworowej), ale skoro narzeczony nie pali to żeby się tym nie stresować.

Na opisie USG wszystko ok. W nawiasie tylko dopisane "w nerce lewej garbik śledzionowy, wariant anatomiczny).

Załamałam się tą sugestią. Sprawdziłam wszystkie USG wykonywane w ostatnich latach i na poprzednim USG z przed pół roku (robione w innym miejscu) też dopisek w lewej nerce niewielki garb nerkowy.

Ogólnie wiem, że garb to taka uroda nerki, ale boję się, że pomylili to i że jest to coś groźniejszego, ale z drugiej strony czy 2 radiologów by napisało tak pewnie, że to garb i nie zasugerowało dalszej diagnostyki?

W poprxednich USG nie ma wzmianek o garbie. Dopiero na badaniu z 2015 jest
informacja o przerośniętej kolumnie nerkowej - co też wskazuje na zmianę anatomiczną.

Czy możliwe, że to rozwijający się guz? Czy radilog w USG może jednoznacznie stwierdzić, że to garb a nie guz?

ozal 

Wysłany: 2018-07-28, 15:37   

Jeszcze mam pytanie, czy nefrolog będzie skupiał się tylko na opisie USG czy będzie też potrafił coś odczytać ze zdjęć?

Odpowiedz do tematu