Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy to wodniak jądra?
Autor Wiadomość
krystiann85 

Wysłany: 2016-08-13, 08:46   Czy to wodniak jądra?

Witam wszystkich, miesiąc temu zauważyłem że moje jądra są jakieś inne. Były większe, cięższe, takie jakby znajdował się w nich płyn. Jeśli lekko przycisnąłem jądro z lewej strony to z prawej strony moszna jakby się powiększała. Wyglądało to tak jakby wlać do woreczka wodę i ścisnąć z lewej strony, wtedy cała woda przeniesie się na prawą stronę. Jako, że się krępują trochę iść z tym do lekarza to postanowiłem jeszcze trochę poczekać. Teraz ten efekty nieco się zmniejszył. Zacząłem w miedzy czasie czytać trochę i wydaje mi się że jest to albo wodniak, albo wodniak nasienny nadjądrza (tak to się chyba nazywało) lub przepuklina mosznowa. Przy czym w każdym tym schorzeniu podobno występują bóle, a mnie nic nie boli. Ważna rzecz jeśli chodzi o przepuklinę mosznową - może się pojawiać przy dużym wysiłku, a ja akurat w momencie zacząłem chodzić na siłownię i grać w piłkę. Badając się sam wyczuwam zgubienie nad lewym jądrem (tak jakby na nasieniowodzie). Proszę o porady, co to może być, czy mogę jeszcze chwilę poczekać z pójściem do lekarza czy raczej konieczna jest szybka wizyta? Pozdrawiam

Livestrong 

Wysłany: 2016-12-11, 15:24   Płyn w mosznie

Najprościej będzie zgłosić się do lekarza rodzinnego, który po badaniu zdecyduje jaka jest pilność diagnostyki w Pana przypadku...

lunap 

Wysłany: 2019-03-20, 12:36   

Wodniak niekoniecznie boli. A nawet najczęściej nie boli, tylko wówczas boli gdy jądra są ściśnięte np. dżinsy, jazda na rowerze. Ja bym stawiał na wodniaka. Możesz wykonac jeszcze prostą rzeczy - weź latarkę i spróbuj prześwietlić jądra. Jeśli światło będzie przenikało w miarę swobodnie, to wskazuje na płynną substancję czyli właśnie wodniaka. Gorzej, jeśli widoczny bedzie wyraźny guz.

Tak czy owak, szczerze - pominąłbym lekarza rodzinnego. Z całym szacunkiem ale to jest już bardziej specjalistyczne schorzenie. Ja bym skierował się do urologa od razu. Co do wstydu - daj spokój, ja jestem po dwóch zabiegach uro, ile mnie się naoglądali lekarze. Weź pod uwagę że lekarz w ciągu m-ca widzi średnio kilkadziesiąt penisów i uwierz mi, niejedno już widział.

michnia 

Wysłany: 2019-05-20, 10:36   

mam identyczne objawy jak krystian. wyczuwalna kula w lewym jadrze przesuwajaca sie bez bolu pod palcami. Nie boli nie uwiera nic. zrobilem tez test ktory polecil lunap ale nie jestem do konca pewny czy ten plyn jest calkiem przezroczysty czy nie widac jakies takie nacieki plamy naczynia krwionosne troche slabo sie robi od patrzenia ale guza raczej nie ma.
matka mi powiedziala zebym poszedl do rodzinnego oczywiscie nie pokazywalem jej nic ale nie mialem komu powiedziec. troche sie obawiam mieszkam w niewielkiej miejscowosci.

lunap 

Wysłany: 2019-06-06, 08:40   

Wg mnie wodniak, musisz iść do specjalisty w większym mieście, rodzinny jest za cienki, zwłaszcza - bez urazy - w mniejszych miejscowościach. Musisz poszukać na forach kogo polecają i idź, lepiej nie czekać.

michnia 

Wysłany: 2019-07-01, 10:18   

juz jestem po wizycie. dalem sobie spokoj z lekarzem rodzinnym rzeczywiscie co on moze mi pomoc. bylem we wroclawiu u dr Tuchendlera bo znalazlem na innym forum ze robi wodniaki na miejscu, bylo ok chociaz troche wstyd mi bylo ale gosc jest spoko wyluzowany. stwierdzil ze to typowy wodniak no i czeka mnie zabieg u niego, na szczescie pozwolil mi umowic sie po wakacjach a nie od razu bo zalezalo mi zeby miec wakacje bezstresowe.

Odpowiedz do tematu