Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Częste oddawania moczu
Autor Wiadomość
tuan 

Wysłany: 2011-07-21, 09:31   Częste oddawania moczu

Witam

Od roku się z tym zmagam. Miałem robione badanie moczu ogólne, posiew i usg pęcherza, wszystkie w normie. Ostateczna diagnoza - zapalenie żołędzi i napletka z powodu braku higieny. Dostałem betnovate N, miałem tym smarować żołędź, ale zapomniałem słów lekarza i przez 4, 5 miesięcy bez skutku smarowałem tylko skórkę. Kiedy się zorientowałem to zacząłem smarować żołądź. Na drugi dzień od razu było lepiej, mogłem normalnie wydalać mocz, trwało to ze 2 dni. Potem skóra żołędzi z powodu zbytniego długiego stosowania betnovate mocno się zaczerwieniła i po paru dniach wystąpiła rana. Nie zdołałem zapisać się na szybko do urologa, który mnie prowadził, więc zapisałem do innego, ten mnie skierował do dermatologa. Dermatolog zalecił mi tsowanie soli fizjologicznej dla zagojenia rany. Potem jak się to wszystko zagoiło poszedłem do urologa który mnie prowadził, myśląć żed mi coś przepisze, a on tylko zalecił mi dalsze stosowanie soli fizjologicznej. Tak też zrobiłem, ale poprawy w wydalaniu moczu było brak, to też porzuciłem sól fizjologiczną, zaniedbałem również higienę. Ostatnio postanowiłem trochę posmarować betnovate i zobaczyć czy mi to pomoże, w końcu minął już rok i raczej betnovate mi już nie zaszkodzi. Ale na drugi dzień znowu było zaczerwienienie i znowu sięgnęłem po sól fizjologiczną, po tej operacji, trochę więcej moczu wydaliłem, ale zebrało się mnostwo osadu na żołędzi. Powróciłem do mojego urologa, a on powiedział że muszę to wszystko dokładnie wymyć, dbając o higienię, tak też zrobiłem, ale postępu nie ma, co robić ludzie?

GregoryH 

Wysłany: 2011-07-21, 21:41   Leczenie zapalenia żołędzia

Witam,
najpierw wyklucz cukrzycę u siebie. Jeśli jesteś zdrowy pomyśl o obrzezaniu .

tuan 

Wysłany: 2011-09-21, 07:57   Re: Leczenie zapalenia żołędzia

GregoryH napisał/a:
Witam,
najpierw wyklucz cukrzycę u siebie. Jeśli jesteś zdrowy pomyśl o obrzezaniu .

Nie mam cukrzycy, ale mam nieco podwyższony poziom cukru, czy to też może powodować częstomocz?

Odpowiedz do tematu