Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czerwona narośl / zmiana skórna na żołędziu penisa
Autor Wiadomość
BiednyJa 

Wysłany: 2016-08-25, 21:53   Czerwona narośl / zmiana skórna na żołędziu penisa

Witam, nie wiem czy dobry dział ale nie wiedziałem gdzie napisać.. Myślę, że chyba najlepiej tutaj ten temat pasuje.

3 tygodnie temu pojawił się ten problem z początku było to bardzo małe, ciągle rośnie pomału.
Jest to na wyjściu cewki moczowej, nie boli nie piecze, gdy się dotyka jest to twarde.

Coś o mnie..
Nie biorę żadnych leków, pierwszy raz takie coś mi wyskoczyło a także jestem z tą sama kobietą dłuższy okres czasu.

Byłem u dermatologa, powiedziała mi ze mam pójść do urologa bo nie wie co to jest.. Urolog powiedział, że operacja i zapisał mnie do innego lekarza.. wizyta dopiero za miesiąc..
Nie jestem zbytnio za operacją.. jeszcze nawet nie próbowałem żadnych maści ani niczego co mogło by może zdezynfekować to..
Proszę o pomoc!

grzyb.jpg
Plik ściągnięto 116 raz(y) 366,4 KB

BiednyJa 

Wysłany: 2016-08-25, 21:57   

Trzeba nacisnąć na obrazek to wtedy pokaże się dokładnie bo jest w załączniku czarno-biały.

GregoryH 

Wysłany: 2016-08-25, 23:43   Kłykciny kończyste cewki moczowej

Na zdjęciu widoczne są kłykciny kończyste rodzące się z ujścia zewnętrznego cewki moczowej. Dla porównania: Zdjęcia kłykcin kończystych. Leczenie zabiegowe jest najlepszym postępowaniem.

BiednyJa 

Wysłany: 2016-08-26, 09:31   

@GregoryH
A czy istnieje opcja laserowa? Bo gdzieś czytałem, że tak ale czy będzie można zastosować ją w moim przypadku? Bo boje się, że po normalnej operacji będę miał mnóstwo problemów z oddawaniem moczu i innymi kwestiami.

GregoryH 

Wysłany: 2016-08-26, 11:32   Usnięcie kłykcin laserem

Technika zabiegu nie ma wpływu na częstość powikłań. Najważniejsze żeby zabieg był wykonany dobrze technicznie. Operacja usunięcia kłykcin kończystych laserem nie jest wolna od możliwych powikłań.

BiednyJa 

Wysłany: 2016-08-27, 13:16   

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

BiednyJa 

Wysłany: 2016-08-27, 13:19   

A jeszcze gdy mam juz takie problemy to pewnie całkiem możliwe, że mam wirusa HPV. Muszę sie jeszcze od lekarzy dowiedzieć z tymi badaniami aby inne osoby nie zarazić?
I chyba jak już to mam to nie mogę się na to zaszczepić?
Więc całkiem możliwe, że znowu mi się to zrobi po zabiegu w tym nieciekawym miejscu..

BiednyJa 

Wysłany: 2016-09-10, 23:58   

Wykonałem zabieg laserowy, przy rozmowie z lekarzami dowiedziałem się, że w takim miejscu jak ja mam to jedynie laser. Wycięcie zwykłe mogłoby jeszcze bardziej poszerzyć i zainfekować wnętrze cewki moczowej. Jest to wirus HPV. Nie da się go wyleczyć. Piszę aby inne osoby miały trochę łatwiej z informacjami. Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu