Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Botoks w leczeniu nadreaktywności pęcherza u meżczyzny
Autor Wiadomość
cris 

Wysłany: 2016-10-09, 12:02   Botoks w leczeniu nadreaktywności pęcherza u meżczyzny

Witam, mam 32 lata. Ze swoimi dolegliwościami zmagam się od około 12 lat. Zaczęło się od częstomoczu i parć naglących i tak pozostało do dziś. Leczenie farmakologiczne rozpocząłem od driptane, następnie vesicare, a obecnie stosuję betmigę (ogranicza parcia naglące i częstomocz, ale nie działa to na mnie wystarczająco dobrze) i baclofen. 5 dni temu poddałem się zabiegowi ostrzyknięcia ścian pęcherza botoksem. Od wczoraj ograniczyłem stosowanie betmigi z 2 tabletek po 50 mg do 1, pozostaję przy tym przy braniu baclofenu: rano 5 mg, popołudnie 5 mg i na noc 20 mg. Jeżeli macie pytania śmiało piszcie mezczzyni jak i kobiety. Uważam, ze wymiana doświadczenia pomoże nam w zmaganiach z tym niezwyciężonym wrogiem.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.
Cris

Badania:
Przez te 12 lat robiłem co najmniej 5 razy ogólne badanie moczu i posiew. Zawsze wszystko było zgodne z normą. Cukrzycy nie mam, bakterii też nie. Na przepływie cewkowym wyszły niezgodnośći: osłabiony strumień moczu...Badanie urodynamiczne wykazało urodynamiczne osłabienie czynności skurczowej wypieracza (brałem wtedy tylko betmigę) Takze mam problemy z mięsniem wypieracza, który to jak powiedział lekarz kurczy sie nieprawidłowo podczas mikcji. Badanie usg układu moczowego dobre. Nigdy nie miałem żadnych bóli, pieczeń w związku z dolegliwościami.

GregoryH 

Wysłany: 2016-11-01, 10:37   

Czy była wykonywana cystoskopia z pobraniem wycinków? Czy zastosowanie toksyny botulinowej w istotny sposób wpłynęło na komfort życia?

cris 

Wysłany: 2016-11-05, 20:54   

Witam. Po ostrzyknieciu pęcherza toksyna botulinowa otrzymałem zalecenie stosowania suplementu na bazie żurawiny i pokrzywy. Przewrazliwony na taki skład postanowiłem nie stosować. Po 6 dniach dostałem krwiomoczu i zatrzymania mikcji. Lekarz stwierdził, ze jest to zapalenie. Zostalem zacewnikowany na 10 dni, przepisano leki. Po zdjęciu cewnika ciężko bylo mi rozpocząć mikcje, ale po paru dniach ten stan się unormowal. Przed botoksem bralem 2 tabletki betmigi i 30 mg baclofenu rozlozonego na 3 porcje. Dzis biorę tylko 10 mg baclofenu na noc. Mija drugi dzień kiedy nie stosuje betmigi od 3 lat. Wzbogacilem dietę w olej z pestek dyni, palme sabalowa. Codziennie ćwiczę mięśnie dna miednicy i nareszcie zacząłem pic wode. Co moglaby pokazac cystoskopia i co pomogloby w diagnozie pobierając wycinek? Jest Pan lekarzem?
Pozdrawiam

cris 

Wysłany: 2016-11-05, 20:55   

Witam. Po ostrzyknieciu pęcherza toksyna botulinowa otrzymałem zalecenie stosowania suplementu na bazie żurawiny i pokrzywy. Przewrazliwony na taki skład postanowiłem nie stosować. Po 6 dniach dostałem krwiomoczu i zatrzymania mikcji. Lekarz stwierdził, ze jest to zapalenie. Zostalem zacewnikowany na 10 dni, przepisano leki. Po zdjęciu cewnika ciężko bylo mi rozpocząć mikcje, ale po paru dniach ten stan się unormowal. Przed botoksem bralem 2 tabletki betmigi i 30 mg baclofenu rozlozonego na 3 porcje. Dzis biorę tylko 10 mg baclofenu na noc. Mija drugi dzień kiedy nie stosuje betmigi od 3 lat. Wzbogacilem dietę w olej z pestek dyni, palme sabalowa. Codziennie ćwiczę mięśnie dna miednicy i nareszcie zacząłem pic wode. Co moglaby pokazac cystoskopia i co pomogloby w diagnozie pobierając wycinek? Jest Pan lekarzem?
Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu