Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów Strona Główna Forum eUrologia.pl - forum urologiczne dla pacjentów
Forum urologiczne dla pacjentów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
2 pytania przed zabiegiem obrzezania
Autor Wiadomość
ony11 

Wysłany: 2012-11-03, 15:39   2 pytania przed zabiegiem obrzezania

Witam wszystkich.

W grudniu przejdę zabieg obrzezania całkowitego. Jest on spowodowany - podrażnieniami żołędzi pod napletkiem, zrostami napletka z żołędzią, ogólnymi problemami z ruchomością napletka i faktem, że mam za krótkie wędzidełko. Sporo rzeczy do zrobienia i poprawy, dlatego urolog skierował mnie do szpitala na zabieg.

Do tego urologa trafiłem z innym problemem. Mianowicie mój mocz wydziela dość silny zapach, który pachnie "rybio", oraz czasami szczypie mnie cewka jak oddaje mocz. Miałem wizyt sporo u urologów, dermatologów, różne antybiotyki, badania - bez efektów. Dopiero niedawno po zastosowaniu preparatu Uroval Manosa, zapach "rybi" zniknął i czuje dużą poprawę.

Tej ostatni urolog przebadał mnie na wiele rzeczy jak chlamydia, rzerzączka, mycoplasma, ureaplasma, zrobiłem posiew moczu, nasienia, badanie moczu - wszystko w normie, wyniki ujemne. Urolog stwierdził, że taka moja natura i zapach, że nie mam stanów zapalnych.

I teraz moje 2 pytania główne:

1. Czy obrzezanie naprawdę pomaga na nawracające zapalenia układu moczowo-płciowego? Czytałem że tak i jest zalecane dla takich osób jak ja.
2. Czy nie muszę się obawiać, że po obrzezaniu dostane jakiegoś zakażenia? Chodzi mi o to, że jak zacznę oddawać mocz po zabiegu, który według badań mam zdrowy, ale coś jednak z nim nie tak (jak pisałem wyżej), to czy przypadkiem ten mocz nie spowoduje jakiś komplikacji?

Bardzo proszę o pomoc, jest to dla mnie bardzo ważne.

Livestrong 

Wysłany: 2012-11-03, 18:36   Pytania na temat obrzezania

Obrzezanie u dorosłego nie wpływa na częstość ZUM. Taki efekt można uzyskać tylko w pierwszych 6 miesiącach życia u dzieci z nawracającymi zakażeniami układu moczowego. Obrzezanie z całą pewnością korzystnie wpłynie na miejscowy stan żołędzi. Odpowiednia toaleta rany po obrzezaniu przyspieszy gojenie. warto przeczytać: Pielęgnacja rany po obrzezaniu - postępowanie .

Odpowiedz do tematu