Informujemy, że ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x

Eurologia

Dzisiaj jest: sobota, 01 listopad 2014 r.
Jesteś tutaj: Strona główna FAQ

Przyczyny bolesnego oddawania moczu po cewnikowaniu

A
A
A

Co może być przyczyną bolesnego oddawania moczu po cewnikowaniu?

Dwa i pół tygodnia temu byłam cewnikowana (cięcie cesarskie). Po 5 dniach pojawił się ból podczas oddawania moczu. Badanie ogólne moczu wyszło dobrze, posiew jałowy. Dostałam antybiotyk Amotaks Dis. Ból zmniejszył się. Po wybraniu leku dostałam amoksiklav, ale w mniejszej dawce i ostry ból znowu powrócił. Nie wiem co mam robić. Co może być przyczyną takiego stanu? Dodam, że mam też niewielkie swędzenie w okolicach intymnych. Zastanawiam się czy może mam jakąś grzybicę i działa ona również na cewkę moczową. Jak sobie radzić? Nawet sok żurawinowy nie daje efektów.

Odpowiedź zespołu eUrologia.pl

Nie wiemy co dokładnie Panią boli oraz czy występują inne objawy sugerujące infekcję układu moczowego. Ból, który pojawił się po cewnikowaniu mógł sugerować zapalenie pęcherza moczowego co uzasadnia zastosowanie antybiotyków. Zgłasza Pani pieczenie w okolicy przedsionka pochwy co rzeczywiście może być spowodowane infekcją grzybiczą. Proponujemy wykonać badanie ogólne moczu i zgłosić się do urologa celem oceny jaka jest przyczyna Pani dolegliwości (badanie przedmiotowe i USG pęcherza z oceną zalegania po mikcji).

Polecane artykuły

Polecane filmy





eUrologia TV

Zielony laser - leczenie przerostu gruczołu krokowego. Operacja prostaty laserem zielonym.

Operacja odparowania prostaty laserem zielonym.

UOW - uretrotomia optyczna wewnętrzna - endoskopowe leczenie zwężenia cewki moczowej.

Objawy raka pęcherza moczowego. Prezentacja objawów raka pęcherza.

Newsletter
Chcesz być na bieżąco i otrzymywać zawsze najświeższe informacje na swoją skrzynkę e-mail?
Zapisz się do naszego newslettera.